Podporili sme sachovy turnaj deťi z klubu Hrochotských jazdcov

 

Mladí Rómovia porazili Splnomocnenca vlády

V dnešnom mediálne a divácky atraktívnom zápase medzi deťmi z klubu Hrochotských jazdcov a Splnomocnencom vlády pre rómske komunity zvíťazili po napínavom priebehu rómske deti pomerom 3:2. Víťazný bod pre tím jazdcov získala iba 7-ročná Agátka Berková. Zápas zaujal mnohé médiá. Už dnes od 19:00 sledujte vydanie Hlavných správ na TV RTVS, kde bude reportáž o tomto podujatí.

Priebeh stretnutia monitorovali osobne tiež redatokr Denníka N, denníka Pravda, zástupcovia TASR a SITA, rómske médiá a ďalší. Podľa slov Zdeňka Gregora: "Vo finále za stavu 2:2 sledovalo víťazné ťahy Agátky proti Splnomocnencovi odhadom okolo 30 divákov." Správa v printových médiách by sa mala objaviť zajtra alebo v najbližších dňoch. O podujatí tiež informovalo dnes v správach o 11:00 Rádio Regina a zajtra odvysiela vstup s účastníkmi podujatia Slovenský rozhlas. Informácia o výsledku podujatia sa objavilia tiež na portáli Školského servisu. Predtým o podujatí vydali správy Topky.sk a športový portál Šport je život.

Správa Denníka N od redaktora p. Daniela Vraždu:
https://dennikn.sk/494043/splnomocnenec-vlady-ravasz-prehral-viktorom-aj-sestrocnou-agatkou/

Správa Školského portálu TASR:
http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/simultanka-so-splnomocnencom/28077-clanok.html 

Topky.sk:
http://www.topky.sk/cl/1000680/1556043/Mladi-Romovia-vyzvali-na-sachovy-duel-Splnomocnenca-vlady--FOTO-Agatka-ma-len-7-rokov- 

Tímu Hrochotských jazdcov venovala rodina Pagáčovcov ako odmenu za ich úsilie luxusné ručné vyrábané cínové šachy (v približnej hodnote 2000 eur), s ktorými sa podnikateľsky preslávili doma i vo svete.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.